Laserworld EL-300RGB
Laserworld EL-300RGB
Laserworld EL-300RGB
Laserworld EL-300RGB
Laserworld EL-300RGB
Laserworld EL-300RGB
Laserworld EL-300RGB
Laserworld EL-300RGB
Laserworld EL-300RGB
Laserworld EL-300RGB
Laserworld EL-300RGB
Laserworld EL-300RGB
Laserworld EL-300RGB
Laserworld EL-300RGB
Laserworld EL-300RGB
Laserworld EL-300RGB
Laserworld EL-300RGB
Laserworld EL-300RGB
Laserworld EL-300RGB
Multicolor RGB whitelight effect laser system
pcs
Add to Cart
Add to Favorites
I recommend it
Print
Compare
Question about the product
Details
Data
Details
TECHNICAL DETAILS
Total Power
300 mW
Guaranteed Power
240 mW
Power Red
80 mW / 638 nm
Power Green
60 mW / 520 nm
Power Blue
100 mW / 450 nm
Max. Scan Angle
>50°
Laser Source
Diode
Laser Class
2; EN 60825-1: 2014
Operation Modes
DMX, stand-alone, sound-to-light, master-slave
Basic Patterns
starry sky star effect
Accessories
power cable, manual, interlock, key
Power Supply
85 V - 250 V AC
Power Consumption
15 W
Dimensions
192 x 150 x 89 mm