Omnitronic MPVZ-350.6 PA mixing Amplifier
Erősítő 100 V-os rendszerekhez
Points earned after purchase:
pcs
Add to Cart
Add to Favorites
I recommend it
Print
Compare
Question about the product
Details
Data
Details
6-zone PA mono mixing amplifier, 350 W, zones adjustable
  • Comfortable control of PA speakers via 6-zone technology
  • 6 PA zone outputs with separate 5-step level controls
  • Output for low-impedance speakers (4-16 ohms)
  • 2 rear microphone inputs (6.3 mm jack, unbal.)
  • 1 front microphone input (combination XLR/6.3 mm jack, unbal.) with adjustable priority circuit
  • All microphone inputs with separate level controls
  • 3 line inputs (stereo RCA) with separate level controls
  • 1 line output (stereo RCA)
  • Chime, switchable
  • Treble and bass control for the output signal
  • 7-digit LED level meter
  • Master control for the output signal
  • Highly efficient Air flow from front to rear
  • The device is cooled by temperature-controlled fan
  • (19") 48.3 cm rack installation 2 U
FEATURES
  • 1 line output (stereo RCA)
  • Chime, switchable
  • 7-digit LED level meter
Data
Brand
Omnitronic
RMS power
350 W
Frequency response
80 - 16000 Hz